Društvo ČRNI ZMAJ
STE NEGOTOVI IN IMATE 100 VPRAŠANJ?

Spodaj smo zajeli nekaj najbolj pogostih vprašanj o tetoviranju in negi.

V kolikor ne najdete odgovora, nam lahko pišete preko obrazca za povpraševanje.

Priporočamo branje tudi članka o mitih in resnicah: https://www.moskisvet.com/fit/zdravje/miti-in-resnice-o-tetovazah.html

Do katerega leta potrebujem pisno dovoljenje staršev, da se lahko tetoviram?

V kolikor si starejši/a od 16 let, vendar nisi star/a vsaj 18 let, potrebuješ pisno dovoljenje staršev. Mlajših od 16 let ne tetoviramo!

Ali je tetoviranje pri vas varno?

Da, saj vse pripomočke in pribor uporabljamo izključno samo za enkratno uporabo, opremo pa dezinfeciramo in pokrijemo z zaščitno folijo. Vsi pripomočki za enkratno uporabo so sterilno zapakirani in jih odpremo  vedno pred vami. Vse pripomočke za enkratno uporabo, po koncu tetoviranja vržemo v smeti, igle pa v poseben koš za nevarne odpadke.

Kakšna je cena tetovaž pri vas?

Ceno za manjše tetovaže določimo vnaprej, medtem, ko pa za večje računamo na uro.

Moram morda kaj prinesti s seboj na tetoviranje?

• Pijačo in morda kak prigrizek, še posebej pri večjih tetovažah

• udobna oblačila

• osebni dokument (v kolikor ste mlajši in lahko videz vara)

Se morda moram kako predhodno pripraviti na tetoviranje?

Na tetoviranje pridite spočiti, siti in dovolj hidrirani. Dva dni prej ne uživajte alkohola in opojnih substanc.

Po kolikšnem času bo moja tetovaža zaceljena?

Da je tetovaža povsem zaceljena je odvisno od osebe do osebe. V večini primerov traja celjenje 6-8 tednov, pri nekaterih izrednih primerih pa lahko traja tudi par mesecev. Samo celjenje je odvisno od pravilne nege, starosti, zdravstvenega stanja, zdravil, prehrane, uživanja alkohola in drugih opojnih substanc…

V kolikor je potreben kak popravek, je potrebno doplačilo?

Ne, popravke tetovaže v roku par mesecev po tetovaži brezplačno popravimo.

V kolikor je pa razvidno, da niste upoštevali pravila nege, je potrebno doplačilo.

Ali z mano lahko pride kdo?

Seveda, tudi vaš prijatelj ali sorodnik je dobrodošel, vendar le ena oseba, saj več bi znalo biti moteče. Mlajši otroci bi se pa ob daljših tetovažah dolgočasili, zato priporočamo, da ostanejo doma.

Pri izbiri tetovaže mi morda lahko pomagate?

Vsekakor. Strokovno vam svetujemo glede mesta tetoviranja, izrišemo unikaten tattoo po vaših željah da bo tattoo izražal vašo osebnost, izkušnjo ali zgodbo ter vaš stil. Vašo tattoo skico lahko tudi nadgradimo, kaj dodamo ali odstranimo, da bo povsem takšna, kot si jo želite.

Tetovirate vse motive?

Ne tetoviramo sovražnih in političnih tattoojev.

Koliko tetoviranje boli?

Bolečina tetoviranja je odvisna predvsem od predela tetoviranja, od samega praga bolečine posameznika, ter spola. Namreč, ženske drugače doživljajo bolečino, kot moški.

Nekateri jo opisujejo kot praskanje, drugi žgečkanje, tretji kot pekoč občutek. Nekaterim je neprijetno, drugim celo paše.

Kako postopati v primeru nagnjenosti k alergijam?

Priporočamo vam, da se prvo o tem pogovorite z vašim osebnim zdravnikom, ter nam  to predhodno poveste in naredimo predhodno testen vbod.

V katerih primerih odsvetujete tetoviranje?

Nosečim, ter doječim mamicam odsvetujemo tetoviranje.

Osebam pod vplivom drog in alkohola.

Osebam z diabetesom.

Napotki

Koristni napotki pred tetoviranjem ter po tetoviranju.

NASVETI PRED TETOVIRANJEM
  • na termin pridite siti (lahko prinesete sabo tudi kakšen prigrizek, ter pijačo)

• na termin pridite v udobnih oblačilih, čisti in urejeni

• par dni pred tetoviranjem NE uživajte alkohola

• v tednu dni pred tetoviranjem ne jejte tablet za redčenje krvi

• pazite, da vas na predelu tetoviranja predhodno ne opeče sonce

• tattoo predela pred tetoviranjem ni potrebno briti ali dezinfecirati, saj bomo to vse naredili mi.

PRVI DAN

Folijo na tattooju obdržite cc 4-5h, nato tattoo umijete , posušite-potapkate, ter pustite tattoo na zraku 1h cc. Nato namažete na tanko z mazilom in tako pustite. Tattoo umivate 3-5x na dan po istem postopku največ 2 tedna, nato pa po potrebi, vsekakor pa vsaj 2x na dan. Tattoo mora biti vedno namazan (se svetiti malo od kreme- ne sme se izsušiti), saj se v nasprotnem primeru preveč izsuši in spoka koža.

• tattoo umivate nežno, s čistimi rokami , toplo vodo in antibakterijskim milom

• po umivanju tattoo posušite tako, da TAPKATE s papirnato brisačo in nikakor ne drgnete ali luščite tattoo

• uporabljajte novo mazilo katero nanašate na tanko s čistimi rokami (Tattoo Care, Easy Tattoo, Hustle butter, Bepanten mazilo…).

• hraste nikakor ne praskajte, ali trgajte

• v kolikor tetovaža srbi, jo umijete, posušite, ter namažete s kremo, katero lahko malo ohladite v hladilniku

• med tuširanjem tetovažo zaščitite, da drugi šamponi, ter mila ne prdejo na njo

• sveža tetovaža ne sme priti v stik z dlako domačih živali

• prvih par dni, v kolikor je možno, se izogibajte spanju na tattooju

• izogibajte se soncu (3-6 tednov) in v kolikor ste na soncu, ga prekrijte. Kasneje vedno, ko ste na soncu ga zaščitite s faktorjem vsaj 30, zato, da barve ne zbledijo

• izogibajte se savnam, ter potenju

• prvi teden se izogibajte športu, kasneje, pa tetovažo takoj umijte po telovadbi in namažite

• v času celjenja se ne kopate v banji, bazenu ali morju!

• Ne namakajte tattooja v vodi

• tattooja se dotikajte le z čistimi rokami

• nosite ohlapna oblačila

• dehidracija telesa je pomembna v celotnem procesu celjenja, zato vsakodnevno pijte dovolj vode

• tattoo mažete še vsaj 2 meseca 2x dnevno

NE POZABITE

Tattoo negujte VEDNO, tudi ko je enkrat že zaceljen.

Kadarkoli ste na soncu, ga zaščitite z uv faktorjem vsaj 30.

REZERVIRAJ SVOJ TERMIN

NAROČI SE ZDAJ